GB WOC selection race - sprint distanceFri 29/06/2007 19:03
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

  Pl    Name               Club          Time AgeClass      



Men  (47)  3.0 km  55 m   20 C 

   1    Graham Gristwood   EWOK         15:04               
   2    Jonathan Duncan    WARRIO       15:19               
   3    Jamie Stevenson    SYO          15:28               
   4    Murray Strain      INT          15:30               
   5    Matthew Speake     EBOR         15:33               
   6    Rob Baker          SYO          15:39               
   7    Duncan Archer      CLOK         16:07               
   8    Michael Sprot      SYO          16:20               
   9    Matthew Crane      WCH          16:22               
  10    Mark Nixon         EUOC         16:41               
  11    Ewan Mccarthy      BASOC        16:48               
  12    Neil Northrop      SYO          16:57               
  13    James Tullie       RR           17:11               
  14    Nick Barrable      SYO          17:12               
  15    Andrew Preston     SYO          17:25               
  16    Robert Little      SHUOC        17:39               
  17    Ross Mclennan      CLYDE        17:42               
  18    Marcus Pinker      SHUOC        17:55               
  19    Anthony Squire     INT          18:00               
  20    Toni Louhisola     TuMe         18:01               
  21    Roger Goddard      FVO          18:17               
  22    Jon Musgrave       MAROC        18:25               
  23    Richard Guillaume  SYO          18:30               
  24    Martin Ward        SPOOK        18:34               
  25    Alex Rothman       CLOK         18:37               
  25    Rob Palmer         NOC          18:37               
  27    Daniel Halliday    OD           18:38               
  28    Matthew Dickinson  DVO          18:40               
  29    Andrew Powell      NUOC         18:42               
  30    Matthew Rooke      UWOC         18:44               
  31    Charlie Adams      SYO          18:48               
  32    Richard Robinson   NOC          18:55               
  33    Andy Simpson       OD           19:05               
  34    Ed Nicholas        EUOC         19:22               
  35    Evgueni Chepelin   GRAMP        19:27               
  36    Peter Forester     NOC          19:31               
  37    Graeme Ackland     INT          19:35               
  38    Jon Marsden        JOK          20:53               
  39    Alastair Brunton   CLYDE        20:54               
  40    Mike Garvin        SLOW         22:09               
  41    Anthony Covey-crum HH           24:35               
  42    Alexander Chepelin GRAMP        25:59               

        Scott Fraser       EUOC            mp               
  nc    Jack Barrett       FVO             mp               
  nc    Steve Barrett      FVO          19:52               
  nc    Trevor Hoey        FVO          23:51               
  nc    Kyle Heron         FVO          19:24               



Women  (22 2.8 km  35 m   17 C 

   1    Pippa Whitehouse   CLOK         14:58               
   2    Helen Bridle       WIM          15:46               
   3    Helen Palmer       NOC          15:49               
   4    Rachael Elder      CLOK         16:13               
   5    Joanne Stevenson   SYO          16:17               
   6    Lizzie Adams       SOC          16:31               
   7    Aislinn Austin     EBOR         16:48               
   8    Karen Heppenstall  CLOK         17:00               
   9    Laura Daniel       BOK          17:01               
  10    Helen Winskill     SYO          17:02               
  11    Becky Carlyle      AIRE         17:17               
  12    Sarah Dunn         MAROC        18:27               
  13    Clare Leventon     SYO          18:40               
  14    Janine Inman       FVO          18:49               
  15    Toni O'Donovan     OD           19:36               
  16    Jane Forrest       SYO          20:50               
  17    Jane Ackland       INT          21:12               
  18    Lesley Ward        SPOOK        24:24               

        Louise Guillaume   SYO             mp               
        Sarah Rollins      HH            disq               
  nc    Abi Longhurst      FVO          20:24               
  nc    Louise Longhurst   FVO          22:46